جامعه شناسی فرهنگی

جامعه شناسی فرهنگی

موجودی: در انبار
110,000تومان
+

هدف از نگاشتن کتاب "جامعه شناسی فرهنگی" تهیه اثری در حوزه جامعه شناسی فرهنگی برای دانشجویان دوره کارشناسی به منظور آشنایی با برخی از مفاهیم مهم حوزه فرهنگ بوده است.

در همین راستا تلاش شده است تا از یک سو مفاهیم اصلی حوزه جامعه شناسی فرهنگی مدنظر قرار گیرد و از سوی دیگر به مفاهیم جدیدی که در کتاب های درسی موجود در حوزه جامعه شناسی فرهنگی کمتر به آن پرداخته شده است، توجه داده شود.

رویکرد اصلی نویسندگان، نگاشتن کتابی به زبان ساده بوده است که در عین پرداختن به مفاهیم پایه ای حوزه فرهنگ به برخی از مفاهیم جدید این حوزه نیز اشاره ای مختصر نماید.

ساختار کتاب از مفاهیم مرتبط با مفهوم اصلی فرهنگ آغاز می شود و در فصل اول به مفهوم فرهنگ و مفاهیم مرتبط با آن و در بخشهای بعدی کتاب به جنبه های گوناگون ارتباط میان مصرف و فرهنگ و هویت انسان مدرن، مطالعات فرهنگی و مقولات مرتبط با آن، ریشه های نظری مفهوم فرهنگ در جامعه شناسی کلاسیک و نظریات اخیر در باب فرهنگ پرداخته شده است.

در ادامه نیز  به مقوله های دیگری همچون هویت و جنسیت در ارتباط با فرهنگ، جهانی شدن و نظریه فرهنگی، و رویکردهای روانکاوانه به فرهنگ اشاره مختصری شده است.

مشخصات کتاب
مؤلفین: سولماز حشمتی | زهرا آقاجانی
تعداد صفحات : ۱۳۰ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۹۷
نوبت چاپ: دوم
موضوع: فرهنگ | فرهنگ، جنبه های اجتماعی | فرهنگ ایرانی
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۱۹۰-۳۵-۶

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید