مدلسازی معادلات ساختاری

مدلسازی معادلات ساختاری

موجودی: در انبار
188,000تومان
+

استفاده از مدلسازی معادلات ساختاری و تحلیل حداقل مربعات جزئی، طی سال های گذشته از رشد و محبوبیت چشمگیری در کتب و مقالات معتبر علمی برخوردار بوده است. یکی از معتبرترین کتب موجود در این زمینه کتاب حاضر است که در سال ۲۰۱۷ و تنها سه سال پس از نشر نسخه اول این کتاب، توسط چهار تن از خبرگان این حوزه دکتر جوزف فرانکلین هایر، دکتر توماس هالت، دکتر کریستین رینگل و دکتر مارگو سارستدت تدوین و وارد بازار شده است. 

مولفین کتاب، نیاز به نشر نسخه دوم کتاب در این فاصله زمانی نسبتاً کوتاه را در بروزرسانی های تکنیکی و الگوریتمی روش ها و فنون مورد استفاده در حداقل مربعات جزئی از یک سو و پیشرفت های حاصله در نسخه های اخیر نرم افزار از سوی دیگر، عنوان کرده اند.

رویکرد کتاب مدلسازی معادلات ساختاری، مبتنی بر تجارب چندین ساله مولفین آن، در ارائه مبانی و اصول تحلیل حداقل مربعات جزئی به مخاطبین بدون تمرکز بر معادلات و فرمول های ریاضی پیچیده است. همچنین تلاش شده قواعد و اصول موردنیاز برای تحلیل انواع ساختارهای سازنده یا بازتابنده در دو سطح مدل سنجش و مدل ساختاری به زبانی ساده و قابل فهم ارائه گردد. 

این کتاب در هفت فصل تنظیم شده که در فصل اول، مقدمه ای بر روش مدلسازی معادلات ساختاری و ملزومات استفاده از آن آمده است. فصل دوم، به مدلسازی و جمع آوری داده ها پرداخته و به صورت مختصر، مثالی از یک مورد استفاده از روش حداقل مربعات جزئی با استفاده از نرم افزار SmartPLS ارائه می نماید. در فصل  سوم، تخمین مدل مسیر و نحوه تعیین مدل و الگوریتم روش حداقل مربعات جزئی تبیین شده است. فصل چهارم به ارزیابی مدل های سنجش بازتابنده و فصل پنجم به ارزیابی مدل های سنجش سازنده می پردازد. در ادامه در فصل ششم ارزیابی مدل های ساختاری، تشریح شده است. نهایتاً در فصل هفتم، نحوه تحلیل متغیر میانجی و تعدیلگر به صورت کامل تشریح شده است. 

مشخصات کتاب
مؤلفین: دکتر جوزف فرانکلین هایر | دکتر توماس هالت | دکتر کریستین رینگل | دکتر مارگو سارستدت
مترجمین: دکتر احد زارع رواسان (عضو هیأت علمی مؤسسه آموزش عالی مهر البرز)| الهام رازقندی | سمیرا افشاری
عنوان کامل: راهنمای جامع مدلسازی معادلات ساختاری با روش حداقل مربعات جزئی (PLS-SEM) در SmartPLS
عنوان اصلی: A primer on partial least squares structural equation modeling (PLS-SEM
تعداد صفحات : ۲۶۸ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۷
نوبت چاپ: اول
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۶-۲۰-۲

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید