مدیریت زباله‌های الکترونیکی

مدیریت زباله‌های الکترونیکی

موجودی: در انبار
37,000تومان
+

زباله های الکتریکی و الکترونیکی در سال های اخیر بزرگترین جریان زباله های در حال افزایش هستند. این زباله ها بسیار خطرناک بوده و بازیافت آنها به شیوه های مطمئن زیست محیطی نیز گاهی بسیار هزینه بر می باشد. 

در کتاب مدیریت زباله های الکترونیکی به بررسی حجم، منابع و جریان زباله های الکترونیکی، خطرات آن برای افرادی که در این بخش کار می کنند و مسائل ایمنی کار و سلامت محیط، و همچنین چارچوب و قوانین مرتبط با آن پرداخته شده است. واضح است که آینده مدیریت زباله های الکترونیکی نه تنها به کارایی کار مسئولان و متخصصان مرتبط با بازیافت آن ها، بلکه به برنامه های جوامع و دولت های محلی و جهانی بستگی دارد. راه حل مسئله زباله های الکترونیکی تنها ممنوع کردن حمل و نقل بین مرزی آنها نیست، چرا که تولیدات منطقه ای هر کشور نیزسهم بسزایی در میزان این زباله ها دارد. 

این کتاب بر روی موضوعات و حوزه های مطرح شده در مبحث زباله های الکترونیکی کار می کند، و مقیاس استفاده از آن، مقاصد جریان تجارت جابجایی فرامرزی زباله های الکترونیکی، خطرات برای کارگران این حوزه، مسائل نیروی کار، نگرانی های شیمیایی، جنبه های سلامتی و ایمنی شغلی و چارچوب های قانونی را بررسی می نماید. سپس از روش تجزیه و تحلیل سیستمی برای بررسی مسئله، کشف راه حل و پیشنهاد راهکارهای ممکن برای مداخله سازمان بین المللی کار استفاده می کند.

مشخصات کتاب
مؤلفین: دکتر احمدعلی یزدان‌پناه (عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی) | دکترمسعود ظهرابی
تعداد صفحات : ۱۰۴ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۶
نوبت چاپ: اول
موضوع: پسماندهای الکترونیکی - بازیافت | پسماندهای الکترونیکی - مدیریت
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۱۹۰-۷۰-۷

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید