درباره کتاب رازهای بازاریابی استارتاپ‌ها

  • درباره کتاب رازهای بازاریابی استارتاپ‌ها

روبرتو لیکاردو متخصص بازاریابی دیجیتال است. در حقیقت، تخصص او در این زمینه باعث شده است که کتابی ارزنده در حوزه بازاریابی را به رشته تحریر درآورد که می تواند راهنمای جامعی برای کسب‌وکارها در زمینه بازاریابی باشد. این کتاب ترجمه کاملی از آخرین ویرایش (سال ۲۰۱۷) کتاب راز رشد بازاریابی این نویسنده است.


رازهای بازرایابی استارتاپ ها، راهنمای کاربردی در مورد نحوه رشد استارتاپ‌ها یا کسب و کارهای کوچک می‌باشد. به علاوه، این کتاب، موفقیت و شکست تعداد زیادی استارتاپ را دردستیابی به رشد، تحلیل می‌کند و الگوها و چارچوب‌های کاربردی را به عنوان راهنمایی برای استراتژی‌های بازاریابی و کسب وکار شما ارائه می‌دهد.


مطالب کلی که در این کتاب بحث می شود، عبارتند از:

  • چگونگی دستیابی به رشد در سازمان با یکپارچه‌سازی استراتژی‌های کاربردی و گام‌به‌گام
  • چگونگی یکپارچه سازی هکینگ رشد با استراتژی‌های بازاریابی موجود
  • الگوهای اساسی موفقیت استارتاپ‌ها براساس نوع صنعت
  • اجتناب از اشتباهات با تحلیل موردی استارتاپ‌‌هایی که شکست خورده‌اند.
  • دانستن اینکه هکینگ رشد چیست و چگونه می‌توان ذهنیت هکینگ رشد را اتخاذ کرد.
  • یادگیری درمورد چارچوب پی.آی.بی


این کتاب دارای دو بخش اصلی است:

بخش اول، در مرود ذهنیت، چارچوب و الگوهای رشد بحث می‌کند. در حقیقت، این بخش، تفاوت‌های بین بازاریابی سنتی و هکینگ رشد، روندهای جاری و آتی در هکینگ رشد، چارچوب رشد پی آی بی، الگوهای متداول از پیشرفت و شکست استارتاپ‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

بخش دوم درمورد هک‌های رشد می‌باشد که عمدتا به بررسی استراتژی‌‌های اصلی در زمینه هکینگ رشد می‌پردازد که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • اکتساب: که به دسترسی به مشتریان از طریق کانال‌های متفاوت تمرکز دارد.
  • فعال سازی: که متمرکز برثبت نام، تماس یا قرارملاقات با کربران است.
  • حفظ: که مرتبط با استفاده مکرر از محصول یا خدمت است.

 

کلیه موضوعات کتاب از الگویی یکسان پیروی می‌کنند. در هر بخش، مواردی از دنیای واقعی گنجانده شده است که مطالعه موردی آنها می‌تواند الگو و رهنمونی ارزشمند برای صاحبان کسب وکار باشد. هدف این کتاب این است که دسترسی شما به این اطلاعات را ممکن سازد، این کار در زمان، تلاش و پول برای شما و کسب‌وکارتان صرفه‌جویی می‌کند که در غیراینصورت ملزم به کسب این دانش بودید.


چارچوب راز رشد

چارچوب راز رشد برای کل شبکه کسب‌و‌کارها، صرف‌نظر از اندازه شرکت، بخش، یا مرحله توسعه به کار می‌رود: همه شرکت‌ها-نه فققط استارتاپ‌ها – درحال کشف نحوه نوآوری سریع‌تر با استفاده از ذهنیت هکینگ رشد هستند.

این کتاب یک راهنمای عملی برای برای انواع متفاوت کارآفرینان؛ از بازاریابان دیجیتال حرفه‌ای تا صاحبان کسب وکار کوچک می‌باشد. این کتاب تکرار دیگری از مطالعه موردی ایر بی ان بی (AirBnB) یا اوبر (Uber) نیست، اما راهنمای عملی در مورد چگونگی اجرای هکینگ رشد حتی در یک ساختار بازاریابی دیجیتال سنتی است.


ساختار کتاب

قسمت اول این کتاب به بررسی مفهوم مبهم "هکینگ رشد" می‌پردازد که به شما یاد می‌دهد چگونه ذهنیت رشد را اتخاذ کنید. ذهنیت رشد در مورد این است که هم زمان با حفظ اهداف بلندمدتی که کسب وکار پا‌برجا دارد، بتوانید برای ایجاد رشد، نیاز را برآورده کنید. این امر می‌تواند هنگام استفاده از کانال‌های بازاریابی سنتی که بازاریابی دیجیتال به منظور استقبال از رشد در فرآیند بازاریابی شما ارائه می‌دهد به دست آید.

بخش دوم این کتاب به نحوه استفاده عملی از ذهنیت رشد در دنیای واقعی تمرکز دارد. من به شما کمک می‌کنم که مفاهیم را به هم متصل و از سردرگمی بالقوه که مختص توضیحات نظری است اجتناب کنید. بدین صورت که بهترین استراتژی‌های گام‌به‌گام و ثابت شده هکینگ رشد، ارائه شده است.

هدف از این بخش این است که آنچه را که در بخش اول یاد گرفتیم در عمل به کار ببریم و به شما کمک کند تا هک بی‌عیب و نقصی را که کسب‌و‌کار شما برای رشد مسمتر و سریع نیاز دارد، پیدا کنید. همچنین منابع ارزشمندی از افراد حرفه‌ای را که می‌توانید برای اجرای چارچوب راز رشدتان با آن‌ها تماس بگیرید، ارائه شده است.

منبع:: رازهای بازاریابی استارتاپ ها
مؤلف:: روبرتو لیکاردو
گروه مترجمین:: دکتر مسعود کیماسی | بنفشه سید کباری | مژده خوشنویس

مطالب مرتبط

تحقیقات بازاریابی کاربردی

تحقیقات بازاریابی کاربردی

در محیطی که ثابت ترین چیز موجود در آن، عدماطمینان است، به شدت رقابتی و مرگبار شده...

درباره کتاب مدیریت بازاریابی استراتژیک

درباره کتاب مدیریت بازاریابی استراتژیک

مدیریت بازاریابی استراتژیک، رویکردی ساختاریافته برای شناسایی، درک و حل مسائل بازاریابی ارائه میکند.

محصولات مرتبط