عصب پژوهی مصرف کننده

عصب پژوهی مصرف کننده

موجودی: در انبار
330,000تومان
+

کتاب عصب پژوهی مصرف کننده حاصل تاریخچه ای طولانی از تحقیقات بازار در مورد نحوه قضاوت و تصمیم گیری مصرف کنندگان است. دانشمندان حوزه بازاریابی از نخستین افرادی بودند که با فرضیه اقتصاددانان مبنی بر تصمیم گیری همواره عاقلانه مصرف کنندگان به مخالفت برخاستند. 

فضیه مذکور بر این ایده استوار بود که مصرف کنندگان در انتخاب آنچه به بهترین وجه به صلاح شان است معقولانه و منطقی عمل می کنند. اما اگر این موضوع درست باشد، این سؤالات مطرح می شوند که چرا افراد سیگار می کشند؟ چرا افراد نمی توانند برای دوره بازنشستگی شان پول کافی پس انداز کنند؟ چرا افراد کم درآمد، در حالی که خرید ماشینی ارزان قیمت باعث می شود پولی پس انداز کنند و با آن به هرجایی که دوست دارند بروند، ماشین های گران قیمت می خرند؟

حوزه جدید و نوپای اقتصاد رفتاری بر اساس ایده تصمیم گیری غیرعقلایی و تلاش برای یافتن پاسخ در مورد این گونه رفتارها شکل گرفته است. به سبب ادغام روان شناسی و اقتصاد روفتاری و افزایش تعداد دانشمندانی که به مطالعه سازو کارهای بنیادین روان شناسی اقتصاد رفتاری می پردازند، اخیراً عصب پژوهی نقش بسزایی در شناخت ما از روان شناسی انسان به لحاظ رفتاری و تصمیم گیری (خصوصاً در رابطه با کاربرد این دو حوزه به طور کلی در دنیای کسب و کار) و همچنین بازاریابی داشته است.

کتاب عصب پژوهی مصرف کننده بهترین نقطه شروع برای بازاریاب ها، مدیران و خوانندگان عادی است تا از چگونگی کارکرد واقعی مغز انسان در رابطه با دنیای محصولات و خدمات به شناختی بهتر دست یابند.

مشخصات کتاب
مؤلفین: موران سرف | مانوئل گارسیا-گارسیا
مترجمین: مسعود کیماسی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) | سپیده نصیری (عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر) | علی عموئی (مشاور و مدرس حوزه بازاریابی)
تعداد صفحات : ۴۱۴ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۴۰۰
نوبت چاپ: اول
موضوع: مصرف کنندگان - روان شناسی
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۴۸۴-۴

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید