مدیریت شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای پلتفرمی

مدیریت شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای پلتفرمی

موجودی: در انبار
130,000تومان
+

با گسترش نفوذ تلفن های همراه، پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی چنان در زندگی ما پررنگ شده اند که بخش بزرگی از فعالیت های روزمره ما در آن ها انجام می شود. پلتفرم های خرید و فروش کالا و خدمات، حمل و نقل، تبادل نظر، مبادله ارز و انواع متنوع و تقریباً بی شماری از پلتفرم ها در زندگی اجتماعی و اقتصادی ما حضور یافته اند و به نظر می رسد روند افزایشی آنها تا زمان قابل توجهی ادامه داشته باشد.

با این حال دانش عمومی و حتی تخصصی درباره نحوه کارکرد پلتفرم ها ناچیز است. درنتیجه با توجه به پیچیدگی های کل پلتفرم ها در ساحت های گوناگون، کتابی که به زبان فارسی و به سادگی مفاهیم بنیادین شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای پلتفرمی را شرح دهد یک نیاز است.

کتاب "مدیریت شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای پلتفرمی" نه بر شبکه های اجتماعی بلکه بر مدیریت کسب و کارهایی که بر روی آنها بنا شده اند متمرکز شده است. این کتاب ابتدا از مفاهیمی که درهم تنیده شده اند ابهام زدایی می کند تا درکی بنیادین از چیستی، عناصر و زیرساخت های اساسی مدل های کسب و کار شرکت های پلتفرمی ارائه دهد. مفاهیمی چون تحول زنجیره ارزش به شبکه ارزش، اکوسیستم ها، انواع اثر شبکه، اثرات جانبی. سپس تعاملات هسته ای در پلتفرم ها تشریح شده و گروه های مشارکت کننده، ارزش و غربالگری تعریف شده اند تا خواننده کتاب قادر باشد یک پلتفرم را تحلیل کند. در گام بعدی با استفاده از مدل موشک مراحل راه اندازی یک پلتفرم تشریح شده اند. درنهایت استراتژی های راه اندازی پلتفرم ها، مدل های درآمدی پلتفرم ها و چارچوب های توسعه آنها به طور اجمالی ذکر شده اند.

مشخصات کتاب
مولف: دکتر داتیس خواجه ئیان (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران)
عنوان کامل: درآمدی بر مدیریت شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای پلتفرمی
تعداد صفحات : ١٢٨ص
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۸
نوبت چاپ: سوم (۱۴۰۲)
موضوع: بازرگانی الکترونیکی | بازاریابی اینترنتی | شبکه¬های اجتماعی – جنبه¬های اقتصادی
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۶-۵۱-۶

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید