اصول و مبانی طراحی دیوارهای برشی فولادی

اصول و مبانی طراحی دیوارهای برشی فولادی

موجودی: در انبار
70,000تومان
+

درسالهای اخیر استفاده از سیستم دیوار برشی فولادی به دلیل مزایای فراوانی که نسبت به سایر سیستم های مقاوم در برابر زلزله دارد مورد توجه طراحان سازه قرار گرفته است.

از جمله این مزایای سیستم دیوار برشی فولادی می توان به شکل پذیری زیاد، خاصیت جذب انرژی زیاد و در عین حال سختی بالا و اقتصادی بودن آن نسبت به سایر سیستمهای مقاوم سازه ای اشاره کرد.

در کشور ما نیز به لحاظ لرزه خیزی بالا و نیاز به مقاوم سازی و احداث سازه های ایمن در برابر زلزله، استفاده از این سیستم به عنوان یک سیستم باربر جانبی مناسب و مقرون به صرفه به نظر می رسد.

کتاب اصول و مبانی طراحی دیوارهای برشی فولادی جهت رفع خلاء موجود در این زمینه و در اختیار قراردادن اطلاعات کامل از رفتار و ضوابط طراحی این سیستم سازه ای تالیف شده است. مطالب این کتاب برگرفته از معتبرترین آیین نامه های روز دنیا مانند AISC و CSA تنظیم گردیده است.

 اگرچه تحقیقات وسیعی در کشورهای کانادا، ژاپن و ایالات متحده امریکا بر روی این سیستم (تحت اثرعوامل مختلف) انجام شده اما هنوز اطلاعات لازم جهت طراحی و کاربرد این سیستم ناکافی است. و این در حالی است که تا زمان انتشار این اثر در کشورمان ایران نیز هیچ گونه آیین نامه مدونی در خصوص ضوابط طراحی و کابرد این سیستم سازه ای منتشر نشده است.


مشخصات کتاب
مؤلفین: مهدی پروینی | سید حسین حسینی لواسانی (عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی)
تعداد صفحات : ۲۰۰ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۳
نوبت چاپ: اول
موضوع: دیوارهای برشی | سازه های فولادی - طرح و ساختمان
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۰-۲-۲

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید