اخلاق حرفه ای

اخلاق حرفه ای

موجودی: در انبار
180,000تومان
+

در حقیقت اخلاق دانشی است که الگوهای رفتار ارتباطی افراد و سازمان ها را در قبال خویش و دیگران تنظیم می کند. دانشی نظام مند که به الگوهای رفتار ارتباطی درون فردی، بین فردی و برون فردی بر مبنای اراده و عقل می پردازد و مبتنی بر رعایت حقوق دو طرف ارتباط می باشد. 

از آنجا که حرفه را به برخورداری از سه مولفه دانش، توانایی و مهارت تعریف کرده اند، اخلاق آموزش، حوزه ای از اخلاق حرفه ای تلقی می شود که به بیان مسئولیت ها و تکالیف اخلاقی سازمان آموزشی به عنوان حقوقی در قبال حقوق محیط داخلی و خارجی سازمان می پردازد.

این مسئولیت ها با تدوین شیوه نامه های اخلاقی نمود می بابند و عبارتند از بایدها و نبایدها و رفتارهای اخلاقی و غیراخلاقی که به صورت فهرست، الزامات و شیوه نامه ها را در قالب منشور اخلاقی سازمان در آمده و مسئولیت پذیری آنرا در مقابل رفتارهای غیر اخلاقی نشان می دهد.

کتاب اخلاق حرفه ای در ۹ فصل تنظیم شده و به مباحثی همچون اعتماد محیط به سازمان ، نقش اخلاق حرفه ای در موفقیت سازمان، مسئولیت پذیری و حوزه های مختلف اخلاق، نظریات اخلاقی، مدلهای اخلاق حرفه ای ، فوائد مداخله اخلاق در امر مدیریت و  نسبت اخلاق و ارزش های سازمانی پرداخته است.

مشخصات کتاب
مؤلفین: دکترحسین بهرامی | دکترلیلا میرطاهری
تعداد صفحات : ۲۰۰ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۵
نوبت چاپ: سوم (۱۴۰۰)
موضوع: اخلاق حرفه ای
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۱۹۰-۰۹-۷

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید