استراتژی های بازرگانی بین المللی

استراتژی های بازرگانی بین المللی

موجودی: در انبار
450,000تومان
+

استراتژی های بازرگانی بین المللی به پنج بخش اصلی تقسیم شده است. هر بخش استراتژی های بازارگانی بین المللی شامل فصل هایی می باشد که اطلاعات لازم در رابطه با موضوعات مرتبط با کسب و کار بین المللی و مثال هایی از کاربرد این موضوعات در بازارهای نوظهور ارائه می دهند.

هدف از تدوین کتاب استراتژی های بازرگانی بین الملل، این بوده که خوانندگان با دنیای پیچیده و شگفت انگیز کسب و کارهای بین المللی و چالش هایی که شرکت های چندملیتی با آن در هنگام انجام عملیات جهانی خود مواجه می شوند، آَشنا گردند. در بررسی کسب و کارهای بین المللی و فضای عملیاتی آن ها در بازارهای جهانی، در این کتاب تأکید ویژه ای بر بازارهای نوظهور نیز شده است.

ساختار و بخش بندی کتاب:

  • در بخش اول، موضوع کسب و کار بین المللی به صورت مقدماتی مورد بررسی قرار گرفته است.
  • بخش دوم به بررسی زمینه جهانی فعالیت و رقابت شرکت های چند ملیتی اختصاص یافته است.
  • بخش سوم با تمرکز بر بازارهای نوظهور، به بررسی شرایط داخلی کشورهایی اختصاص یافته که شرکت های چند ملیتی در آن به فعالیت می پردازند.
  • در بخش چهارم، خوانندگان با شرایط داخلی شرکت های چندملیتی آشنا می شوند و در می یابند که استراتژی های عملیاتی و وظیفه ای که از استراتژی های بین المللی کلان تر این شرکت ها پشتیبانی می کنند، چه می باشند.
  • بخش پنجم مدیریت مسئولیت های اخلاقی و اجتماعی در یک شرکت چندملیتی نام دارد. اگرچه نباید چالش های مدیریت مسائل اخلاقی در فرهنگ ها و زمینه های نهادی مختلف را بیش از حد بزرگ کرد، اما چنین چالش هایی به ویژه زمانی بروز پیدا می کنند که شرکت های چندملیتی در بازارهای نوظهور که شرایط محیطی محلی مشکل آفرین می شوند، به فعالیت می پردازند.

مشخصات کتاب
مؤلفین: دکتر مهدی ابراهیمی (عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی) | فاطمه صابریان (مدرس دانشگاه الزهرا)
تعداد صفحات : ۵۶۰ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۸
نوبت چاپ: دوم (۱۴۰۰)
موضوع: بازرگانی بین المللی
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۶-۷۲-۱

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید