اقتصاد احساس

اقتصاد احساس

موجودی: در انبار
205,000تومان
+

پیشرفت هوش‌مصنوعی باعث ایجاد تغییرات بنیادین در دنیای اقتصاد هم شده است. اقتصاد سنتی که بر اساس اصول تولید، توزیع و مصرف بنا شده بود، اکنون با ظهور آنچه برخی محققان آن را اقتصاد احساس می‌نامند، دچار تغییر بنیادین خواهد شد.

این اقتصاد جدید حول محور ایجاد و تبادل احساسات، تجربیات و ارتباطات اجتماعی شکل خواهد گرفت. این تغییری است که به دلیل اهمیت فزاینده ارزش‌های انسان محور، مانند شادی و همدلی ایجاد می‌شود. کتاب اقتصاد احساس به روندهای اقتصادی گذشته نگاهی انداخته و محور آن حول ایجاد اقتصاد احساس شکل گرفته که به خاطر ظهور هوش‌مصنوعی رخ داده است.

اقتصاد احساس اقتصادی زنانه است. این بدان معنی است که نقش زنان بدلیل هوش بالای آن‌ها در احساسات و ارتباطات اجتماعی، درآن بیش از مردان خواهد بود. در کتاب هوش مصنوعی اهمیت جنسیت در انجام امور روشن شده و نشان داده می‌شود که چرا اعصار اقتصادی مختلف-اقتصاد فیزیکی، اقتصاد تفکر و اقتصاد احساس-تحت‌تأثیر جنسیت‌های مختلف قرار می‌گیرند.

در طول کتاب،‌مطالعات موردی و نمونه‌های دنیای واقعی از دنیای سیاست و کسب‌وکار مورد بررسی قرار گرفته و همین باعث شده تا کارکردهای هوش مصنوعی و چرایی ظهور اقتصاد احساس نشان داده شود.

مشخصات کتاب
مؤلفین: رولاند تی. راست | مینگ هویی هوانگ
مترجمین: سیدمهدی جلالی (عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران – مرکزی) | یاسر نثاری
عنوان اصلی: Te Feeling Economy: Jow Artificial Intelligence Is Creating Era of Empaty, 2021
عنوان دیگر: هوش مصنوعی در مسیر خلق عصر همدلی
تعداد صفحات : ۲۲۴ص.
قطع کتاب: رقعی
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز،‌۱۴۰۲
نوبت چاپ: اول
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۷۵۹۲-۸۲-۵
نوع کاغذ: بالکی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید