رسانه شناسی

رسانه شناسی

موجودی: در انبار
10,000تومان
+

هدف از نگاشتن  کتاب رسانه شناسی تهیه اثری در حوزه رسانه شناسی برای دانشجویان دوره کارشناسی به منظور آشنایی با برخی از مفاهیم مهم حوزه رسانه بوده است. در همین راستا تلاش شده است تا از یک سو مفاهیم اصلی مرتبط با رسانه شناسی مدنظر قرار گیرد و از سوی دیگر به نمونه های مرتبط با ایران که در کتاب های درسی موجود در حوزه رسانه شناسی کمتر به آن پرداخته شده است، توجه شود.

در کتاب رسانه شناسی تلاش شده تا مفاهیم و مباحث جدیدی را که در کتاب های مرتبط با حوزه رسانه شناسی، کمتر به آن پرداخته شده یا اصلا پرداخته نشده است، مدنظر قرار دهیم. در این کتاب سعی شده که تا حد ممکن مفاهیم، به زبانی ساده و قابل فهم برای دانشجویان دوره کارشناسی مطرح شود، به طوری که از بنیادهای اصلی مفهومی و نظری خود نیز فاصله نگیرد.

ساختار کتاب از مفاهیم مرتبط با مفهوم اصلی فرهنگ آغاز می شود و در فصل اول به تعاریف مرتبط با رسانه، مخاطب، پیام و سایر مقولات مرتبط با حوزه رسانه شناسی پرداخته شده است. در فصل دوم به انواع ارتباط، به عنوان هدف اصلی رسانه ها ازتولید پیام اشاره شده و در فصل های بعدی به جهانی شدن رسانه ها و تاثیرات جهانی شدن بر رسانه  و برعکس اختصاص یافته است. 

مشخصات کتاب
مؤلفین: زهرا آقاجانی | سولماز حشمتی
موضوع: رسانه های گروهی | رسانه های گروهی - ایران - تاریخ
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات : ۹۶
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۵
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۱۹۰-۵۳-۰

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید