مخاطب شناسی

مخاطب شناسی

موجودی: در انبار
188,000تومان
+

مهمترین وظیفه روابط عمومی و تبلیغات، مخاطب شناسی یا همان برقراری ارتباط در داخل و خارج از سازمان با مخاطبان انبوه و متفاوت است؛ در اجرای این وظیفه واحدهای روابط عمومی و تبلیغات با استفاده از ابزار مختلف اقدام به برقراری ارتباط می کنند، لیکن اگر این عملکرد به نحو علمی و کارشناسی ارزیابی شود، اثر بخشی همه این فعالیت ها با تردید مواجه است. چرا که به عناصر ارتباطی در فراگرد انتقال پیام توجه کافی نشده است.

در کتاب "مخاطب شناسی " تلاش شده است تا ضمن آشنایی با مفهوم و ماهیت مخاطب از منظرهای مختلف و جایگاه رسانه، انواع مخاطب با توجه به نظریات مختلف در طول زمان بررسی گردد. سپس دسته بندی مخاطبان از منظرهای مختلف ارائه خواهد شد. آنگاه مخاطب را از لحاظ روان شناسی و متغیرهای رفتاری و نیز عوامل و ابزارهای موثر در انگیزش مخاطب را از نظر می گذرانیم. از طرفی با رسانه و انواع آن، ویژگی ها و نقش های رسانه، رسانه های جدید و وسایل ارتباط جمعی بین المللی آشنا خواهیم شد

نهایتاً مطالعه ویژگی های اقوام مختلف ایرانی و آداب و رسوم آنها با فرهنگ های گوناگون خالی از لطف نیست. در بخش پایانی کتاب راهنمای عملی دسترسی به مخاطبان هدف و شیوه های برخورد با افراد با ویژگی های شخصیتی مختلف به صورت کارگاهی ارائه می شود.

مشخصات کتاب
مؤلفین: الناز بیات | حسین بهرامی
تعداد صفحات : ۱۸۴ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸
نوبت چاپ: سوم (۱۴۰۳)
موضوع: مخاطبان | رسانه های گروهی، مخاطبان
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۱۹۰-۷۳-۸

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید