مدیریت اسلامی

مدیریت اسلامی

موجودی: در انبار
110,000تومان
+

کتاب مدیریت اسلامی  از منظر قرآن و روایات با بهره‌مندی از آیات قرآن و روایات و دیدگاه مفسران اسلامی و محققان علوم تربیتی تألیف، و به اساتید و دانشجویان رشته مدیریت، واحد درسی مدیریت اسلامی ارائه می گردد.

این کتاب مشتمل بر سه فصل است:

 فصل اول به طور کلی شامل دو بخش است. در بخش اول به مطالعه و بررسی برنامه ریزی و سازماندهی، و در بخش دوم به بیان نظارت و کنترل کارکنان و نقش آن بر اجرای برنامه ها و تحقق اهداف سازمانی پرداخته است.

فصل دوم   راجع به مطالعه و بررسی اصول مدیریت اسلامی  است.

فصل سوم به بیان اخلاق مدیریتی پرداخته که خود شامل دو بخش است. بخش اول ارزش های اخلاقی بر مدیریت مورد مطالعه قرار گرفته و در بخش دوم لغزش های مدیریت بیان شده اند.

روش پژوهش این کتاب به صورت کتابخانه‌ای و توصیفی و با استناد به آموزه‌های قرآنی و روایی و تحلیل اندیشمندان و مفسران اسلامی است. مسائل مربوط به مدیریت اسلامی در این کتاب مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته اند. هدف این پژوهش تبیین و شناسایی مدیریت اسلامی از منظر  قرآن و روایات است.

مشخصات کتاب
مؤلفین: دکتر زهرا خراسانی (عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان) | دکتر علیرضا معطوفی (عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان) | دکتر علی اشرف احمدیان (مدرس دانشگاه)
عنوان کامل: مدیریت اسلامی از منظر قرآن و روایات
تعداد صفحات : ۱۶۴ص.
قطع کتاب: وزیری
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۹
نوبت چاپ: اول
موضوع: مدیریت -- جنبه های قرآنی
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۶-۹۸-۱

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید