اصول دیپلماسی فرهنگی و جایگاه آن در سیاست خارجی کشورها

اصول دیپلماسی فرهنگی و جایگاه آن در سیاست خارجی کشورها

موجودی: در انبار
23,000تومان
+

در کتاب دیپلماسی فرهنگی ، پرسش اصلی که مطرح شده آن است که دیپلماسی فرهنگی چیست و فرهنگ چه جایگاهی در دیپلماسی عمومی و روابط کشورها در عرصه ی بین ­الملل دارد؟ در این کتاب نویسنده بر آن است تا با تبیین مبانی این رویکرد و ضمن استناد به شواهد تاریخی و نمونه ­های عملی به مطالعه این پدیده نسبتاً جدید در عرصه سیاست خارجی و روابط بین ­الملل بپردازد و در این راستا، ابعاد گوناگون رابطه میان فرهنگ و دیپلماسی را به بحث بگذارد.

در این کتاب که براساس رویکرد پژوهشی توصیفی –تحلیلی تهیه شده و ابزار گردآوری داده ­ها، فیش برداری کتابخانه­ ها و اینترنتی می ­باشد؛ چگونگی تاثیرگذاری عوامل فرهنگی بر دیپلماسی در دو سطح "طراحی" و "اجرا" مورد بررسی واقع شده و سپس، چگونگی استفاده موثر از "قدرت نرم" در پیشبرد دیپلماسی توسط کشورها تجزیه و تحلیل خواهد شد.

کتاب دیپلماسی فرهنگی نوشته دکتر ریحانه احمدی دهکاء می باشد و در پنج فصل تالیف شده به مباحثی همچون ادبیات پژوهش و مفاهیم نظری، ابزار دیپلماسی فرهنگی، قدرت نرم و نقش آن در دیپلماسی عمومی، سازمان­ های فرهنگی و شیوه ­های برگزاری مراسم جهانی فرهنگی، و دیپلماسی فرهنگی و نقش انجمن ­های دوستی در روابط بین ­الملل پرداخته است.

مشخصات کتاب
مؤلف: دکتر ریحانه احمدی دهکاء
موضوع: دیپلماسی فرهنگی، ایران، روابط بین المللی و فرهنگ
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات : ۱۵۲
مشخصات نشر: تهران: ادیبان روز، ۱۳۹۷
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۱۵۶-۱۷-۲

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید